Виділена IP-адреса необхідна Абоненту для організації на Абонентському комп'ютері сервісів, доступних з публічних мереж Інтернет, для налаштування та забезпечення працездатності IPN-з'єднань та IP-телефонії, для забезпечення доступу з Абонентського комп'ютера до ряду спеціальних сервісів у мережі Інтернет.

Багато файлообмінних систем не дозволяють завантажувати інформацію без конкретної зовнішньої IP-адреси. Якщо у вас немає зовнішньої адреси, то одна адреса розподіляється на декілька користувачів – у цьому випадку завантажити інформацію з ресурсу стає неможливо через обмеження сервісів. За наявності зовнішнього IP ці системи працюватимуть з повною віддачею і дозволять вільно завантажувати необмежену кількість інформації.

Крім того, не буде необхідності в тривалому очікуванні при завантаженні з таких сервісів, як rapidshare та ifolder, а також з різноманітних ftp-серверів.

Наявність зовнішнього IP дозволяє використовувати свій комп'ютер як хост для свого сайту та навіть дозволяє створити власний ftp-сервер. Також з'являється можливість віддаленого доступу - керування своєю системою з інших комп'ютерів, наприклад роботи або навпаки.

З'являється можливість створення IP-радіо і навіть телебачення. Безліч людей по всьому світу зможуть слухати вашу радіостанцію або телеканал прямо на своїх комп'ютерах.

Головне – це незалежність від роботи NAT-серверів провайдера та правильна ідентифікація у мережі. Це забезпечує стабільність у роботі та швидший доступ до звичних сервісів.

Увага!

Потрібен хороший фаєрвол, так як вірусам простіше заражати комп'ютери із зовнішнім IP. Якщо Ви випадково відкриєте доступ до своєї мережі, то вона буде видно по всьому Інтернету.

Використовуючи зовнішню IP-адресу, абонент повинен пам'ятати, що він несе повну відповідальність за збереження своїх даних, відданих у спільне використання, та за виникнення вхідного та вихідного трафіку, викликаного зверненням до сервісів комп'ютера абонента з мережі Інтернет.

Крім цього на Windows - комп'ютері рекомендується виконати кілька нескладних підготовчих заходів:

— Встановити та правильно налаштувати персональний брандмауер (firewall). Не слід довіряти брандмауеру, що входить у постачання операційної системи;
— Вимкнути всі непотрібні сервіси на комп'ютері (наприклад, IIS — Internet Information Server, Remote Registry Service)